Prawo pracy – bezpodstawne zwolnienie

Jeżeli pozostałeś zwolniony w bezprawny sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to bezprawne zwolnienie. Co to znaczy dla Ciebie? Bezprawne zwolnienie z pracy jest terminem prawnym używanym poprzez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia pracownika z naruszeniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieprzepisowego zwolnienia jest sytuacja, gdy pracownik jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym etapem jest przeszukanie umowy o pracę, ażeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania pracowników.

Roszczenie o nieprzepisowe zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie otrzymamy zależeć będzie od naruszonych praw poprzez pracodawcę. Jeżeli jest to pospolite niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on zmuszony do wykonania stosownej wpłaty. W rezultacie żądane kwoty są stosunkowo niskie – chyba, iż okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii tekstów w sprawie kłopotów z zakresu prawa pracy. Ażeby poznać więcej wiadomości związanych z niesłusznym zwolnieniem obserwuj następne teksty z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najlepsze wskazówki dotyczące Twoich praw w miejscu pracy.

site by bcz